Зміст
Різні за типом пилки для побутового та професійного застосування знаходять свого майстра. Хтось вважає за краще бензопили, хтось - електричні, дискові, торцювальні.
Ми провели маркетинговий міні-аналіз серед інтернет-покупців і з'ясували переваги українців. Які пили обирають професіонали, а які - власники садових господарств, та що за функції шукають споживачі в дорогому інструменті?
При виборі пилки за типом: стаціонарна або переносна, то очевидна перевага на боці останньої. Це, в першу чергу, пояснюється її багатофункціональністю.
Мал.1. Споживчий вибір пилок по типу
За влаштуванням пристрою - лідером є ланцюгова бензопила, електрична ланцюгова займає друге місце, рідше покупці вибирають електричні моделі торцювальних, дискових і шабельних пил.
Мал.2. Споживчі переваги пил по влаштуванню (1 місце - бензопила, 2 - електропила, 3 - дискова)
За способом живлення українські покупці більше віддають перевагу електричним моделям, які в цьому рейтингу випереджають бензинові за рахунок того, що поняття “електричне” зібрало в собі різні моделі по типу пристрою (торцеві, дискові, шабельні).
Мал. 3. Переваги українських покупців при виборі пил за способом живлення
Вибір розміру полотна пилки залежить від її призначення. Наше дослідження говорить, що майстри віддають перевагу невеликим полотнам.
Мал.4. Українські майстри надають перевагу розмірам полотна пилки (1 місце - менше 250 мм, 2 місце - 351-400 мм, 3 місце - 301-350 мм)
Глибина пропила також частіше вибирається не найбільша, але і не мінімальна. Діапазон 51-75 мм - самий обираний
Мал.5. Купівельний вибір пил за глибиною пропилу
За потужністю лідирують пили з сектора аматорських пилок (1,6 - 2 кВт). Це можна пояснити, адже власників присадибних ділянок у нас набагато більше, ніж професійних лісозаготівельників.
Мал.6. Вибір потужності пили українських покупців
А ось, які додаткові функції хочуть бачити наші покупці в своєму інструменті. Частіше за все звертають увагу на наявність гальма ланцюга і захист від вібрацій, бо вони полегшують роботу оператора і підвищують безпеку під час експлуатації пилки.
Мал.7. Затребувані додаткові функції сучасних пил
Вага переносних моделей пил - важливий аргумент на користь вибору тієї чи іншої моделі. З цієї точки зору, покупці обирають середні значення, практично обходячи стороною полярні мінімальні і максимальні показники.
Мал.8. Вибір споживачів пил за вагою інструменту
Велика кількість моделей бензопил, які випускає німецька компанія "Андреас Штіль" задовольняє потреби невеликих приватних господарств і великих лісозаготівельних підприємств.
Як правильно вибрати бензопилу STIHL, щоб функціонал інструменту відповідав очікуванням, а його ціна - можливостям? Зупинимося на найбільш успішних моделях серед покупців, подивимося, на що вони здатні і дізнаємося, чому саме ці бензопили стали лідерами серед споживачів.
Розподіл пилок на професійні, напівпрофесійні та побутові - ключове. Призначення інструменту визначає його потужність, розмір полотна та інші характеристики.
Для лісового виробництва під провідною німецькою маркою Stihl були випущені моделі пилок: MS 362 C-M, MS 261 C-MQ, MS 260, MS 651, MS 880, MS 661, MS 361 та ін.
Бензопили цього класу мають двотактні двигуни з потужністю 3,0 - 6,4 кВт. Ці показники, при досвідченному виборі ланцюга, розраховані на різання найбільш твердих порід дерева. Особливе значення ця можливість набуває в зимовий період, коли промерзла деревина твердне ще сильніше. Ланцюги на професійних моделях пил витримують тривалу роботу, не вимагаючи заточки.
Ще одна важлива відмінність професійних пил - довжина шини. У цих моделях вона максимальна і підходить для дуже товстих дерев. Мабуть, з баобабом могли б виникнути складності, але вони не ростуть в нашій смузі.
ТОП-3 професійних моделей бензопил STIHL, в основі якого лежать можливості обладнання і переваги споживачів:
Ця модель наділена максимальною потужністю (6,4 кВт) серед всіх ланцюгових серійних бензопил. Інструмент має декомпресійний клапан і пускову ручку Elasto Start, яка полегшує запуск двигуна. Модель має фільтр HD2, байонетний замок кришок баків, масляний насос з дозатором.
Переваги моделі:
Мінуси:
Популярність цієї професійної пилки обумовлена її універсальністю, надійністю і доступною ціною. MS 260 підходить для рубки тонкомірних дерев, проріджування молодих лісів, заготівлі дров, будівництва.
Модель відрізняється оптимальним серійним оснащенням - компенсатор для стабільних показників роботи мотора навіть при забрудненні фільтра, гальмо QuickStop для миттєвої зупинки, декомпресійний клапан, пусковий пристрій ElastoStar для полегшення запуску.
Переваги моделі:
Мінуси:
Професійна модель бензопили з динамічним прискоренням, добре збалансованим співвідношенням питомої ваги (1,6-1,8 кг / кВт) до потужності (3,2-3,4 / 4,4-4,6 кВт / к.с.) і високим крутним моментом. Незначна вага і низький рівень вібрації роблять модель зручною для тривалого використання.
MS 361 призначена для лісозаготівельних робіт, для застосування в будівництві та сфері комунальних господарств.
Серійне оснащення включає насос подачі мастила, декомпресійний клапан, компенсатор, гальмо QuickStop, зимовий режим карбюратора для попереднього підігріву під час морозу, економічна система змащення ланцюга.
Переваги моделі:
Мінуси:
До класу напівпрофесіоналів відносяться бензопили для сільського господарства, догляду за деревами, будівництва, заготівлі дров. Всі ланцюгові бензинові пили мають оптимальне оснащення для багатофункціональної роботи, зручності та безпеки оператора.
У лінійці STIHL для цих цілей призначені моделі MS 271, MS 291, MS 193 T і ін.
ТОП-3 напівпрофесійних пилок STIHL сформований на основі можливостей інструменту, його ціни і даних про кількість проданих одиниць. Якість будь-якої моделі бензопили цього бренду є традиційно висока.
Найпотужніша (2,8 / 3,8 кВт / к.с.) Модель в своєму класі з двотактним двигуном 2-MIX. Чотирьохканальна технологія і продування підвищують продуктивність двигуна внутрішнього згоряння, знижуючи витрати палива на 20 - 50%.
Щільний фільтр HD2 з масло- та водовідштовхувальними властивостями легко очищається, не вимагає частого технічного обслуговування. Кришка масляного, паливного баків відкривається швидко і без спеціальних інструментів.
Компенсатор, що знаходиться в карбюраторі, стабілізує потужність мотора і витрати бензину при будь-якому забрудненні фільтра.
Переваги моделі:
Мінуси:
Універсальна модель бензопили, яка однаково ефективна для сільськогосподарських і заготівельних робіт. У пилки хороші показники потужності двотактного двигуна (2,6 кВт). Технологія 2-MIX, серйозне тягове зусилля, мала витрата палива і на 70% менший обсяг викиду відпрацьованих газів.
Серійне оснащення MS 271 включає систему антивібрація, гальмо QuickStop, повітряний фільтр з функцією попереднього очищення від великих часток, бічну натяжку ланцюга, що запобігає контакту рук з гострими елементами, зимовий режим карбюратора для попереднього підігріву під час морозу, економічну систему змащення ланцюга.
Переваги моделі:
Мінуси:
Модель MS 193 T призначена для делікатної роботи серед крон дерев. Легка ергономічна бензопила з запуском без віддачі наділена усіма можливостями для якісного догляду за садком і парковими зонами.
Двотактний двигун з технологією 2-MIX має потужність 1,3 кВт, оптимальну для призначених операцій. До стандартного серійного комплекту напівпрофесійних бензопил додані незагублювальні гайки і розкладний гак, які полегшують роботу оператора.
Переваги моделі:
Мінуси:
Побутові бензопили STIHL - це практичний і компактний інструмент для ведення домашнього господарства - догляду за садом, будівельних, теслярських операцій, заготівлі дров.
До найбільш відомих представників цього класу пил відносяться: MS170, MS 180, MS 181, MS 211, MS 230. Всі ланцюгові бензопили Штиль - симбіоз ергономіки, надійності, зручності і безпеки.
ТОП-3 аматорських бензопил очолює модель, яка щорічно перебуває серед лідируючих позицій по продажу на Яндекс.Маркет. Вивчивши характеристики MS 180, її можливості та відгуки покупців, ми дійшли до висновку, що перше місце ця пила отримує заслужено.
Отже, наш рейтинг пристроїв побутового класу:
Культова модель побутової бензопили, яка майже в незмінному вигляді випускається більше 15 років і весь цей час успішно продається. Секрет пилки - в універсальності і ремонтопридатності. Це інструмент, яким люди користуються по 10-15 років, ремонтують його, при необхідності, і продовжують інтенсивно використовувати в домашньому господарстві і деяких робочих сферах.
Так, MS 180 вибирають навіть професіонали, які використовують бензопилу в якості допоміжного інструменту для різання гілок повалених дерев, покрівельних робіт, будівництва.
Сучасна версія ланцюгової пилки оснащена поліпшеним фільтром і бічним натягом ланцюга. Для економічної роботи двигуна і безпеки оператора. Довжина шини 35 см, чого достатньо для різання стовбурів діаметром не більше 30 см.
Переваги моделі:
Мінуси:
Компактна і легка модель за мінімальною ціною серед ланцюгових бензопил цього класу. Базове оснащення дозволяє ефективно виконувати роботи по господарству - догляд за деревами, заготівля дров, розпил колод з діаметром стовбура до 30 см, теслярські роботи.
Бензопила має антивібраційну систему для зниження навантаження на руки оператора, гальмо для швидкої зупинки ланцюга, компенсатор в карбюраторі для стабілізації роботи ДВЗ при будь-якому рівні забруднення фільтра, Одноважільне управління для зручності і захисту оператора, економічну систему змащення ланцюга.
Переваги моделі:
Мінуси:
Потужна пилка для домашнього господарства з серйозним оснащенням для моделей цього класу. Функціонал дозволяє доглядати за садовою ділянкою, валити дерева до 30 см в діаметрі, заготовляти дрова та займатися будівництвом.
MS 211 має потужний економічний двигун з технологією 2-MIX, систему антивибрация, миттєвий гальмо ланцюга, повітряний фільтр з попереднім очищенням, компенсатор, зимовий режим підігріву карбюратора, байонетний замок на кришках баків, легке одноважільне управління, економічну систему змащення ланцюга. Бічне натягування ланцюга полегшує робочий процес, позбавляючи руки оператора від контакту з гострими та колючими елементами ланцюга.
Переваги моделі:
Мінуси:
Важливий фактор, що впливає на вибір моделі пилки при покупці - ціна. На бензопили STIHL ціни ростуть пропорційно можливостям і класу вироби. Логічно припустити, що найвищий показник продажів інструменти мають низьку ціну і відносяться до класу побутових.
Мал.9. Рівень цін на модельний ряд бензопил Штиль
За підсумками нашого міні-аналізу, абсолютний лідер за кількістю продажів - бензинова пилка MS 180, ціна якої - наступна за мінімальної, а функціональне оснащення - оптимальне для регулярного і ефективного використання в домашньому господарстві.
Лінійка ланцюгових пил німецького бренду включає в себе і електричні моделі. Вони також розрізняються за потужністю, оснащенням та ціною. Серед найбільш затребуваних електропил STIHL:
Велика кількість моделей ланцюгових пил STIHL об'єднує одне - надійність і прагнення виробника використовувати запатентовані технології, що підвищують продуктивність інструменту, комфорт оператора, безпеку і екологічність бензопил.
Так, наприклад, двотактний двигун 2-MIX підвищує потужність пили і її ріжуче зусилля, одночасно скорочуючи споживання палива. А пристрій запуску Elasto Start забезпечує рівномірний запуск мотора інструменту без віддачі.
Легко і без інструментів відкриваються кришки паливного і масляного бака полегшують процес заправки бензопили, економлячи при цьому час.
Попередній підігрів карбюратора захищає від обмерзання під час зимових робіт з бензоінструментом. А QuickStop - гальмо для миттєвої зупинки роботи ланцюга.
Що може бути зручніше розумних технологій, що використовуються при виробництві ланцюгових пил Штиль? Тільки ремонтоздатність інструменту. Компанія дбає про справжню довговічність своїх виробів, навіть за умов високої інтенсивності використання. Вона випускає комплектуючі для найбільш затребуваних моделей, щоб Вашою пилкою могло працювати не одне покоління майстрів.
Будь-який механізм має вразливі місця. Інтенсивна експлуатація, нехтування інструкціями виробника по використанню інструменту можуть призвести до різних поломок.
У бензопилах Штиль частіше звичайного проблеми виникають з двигуном - в системах запалювання, змащення, подачі палива. Можуть виходити з ладу муфта зчеплення, гальмівна мережа, поршень, циліндр.
Сервісне обслуговування, гарантійний ремонт і виправлення поломок після закінчення терміну гарантії техніки STIHL можна зробити на базі магазину "Добрий Господар" в Житомирі та Бердичеві. Спеціалісти сервісного центру проводять діагностику та надають комплексні послуги з підтримки бензопил в робочому стані.