Інструкція по роботі з тримерами: все, що треба знати кожному власникові бензокоси

22.03.2019

Інструкція по роботі з мотокосою

Зміст

Коректно підібраний бензиновий тример для трави прослужить довше заявленого терміну, якщо при експлуатації дотримуватися хоча б найпростіших правил.

Рекомендовані виробником:

 • пропорція паливної суміші - 1:50;
 • період обкатки - це 3 бака пального, вироблені без максимального навантаження;
 • самостійний аудіовізуальний контроль технічного стану - постійно;
 • видалення пилу і залишків трави - після кожної зупинки.>

Сформульовані фахівцями, які експлуатують і ремонтують моторні коси:

 • перевірка кондиції і наявності мастила в робочому редукторі - кожні 8 - 10 мотогодин;
 • продування-промаслювання повстяного фільтрувального елемента - через 50 годин роботи;
 • ТО в сервісному центрі - 100 мотогодин або раз на рік.

Свідома чи ненавмисна відмова від дотримання цих рекомендацій прискорює зношування важливих деталей. Причому, як в комплексі заходів, так і в кожному окремому випадку.

Компоненти паливної суміші і їх співвідношення

суміш масла та палива для мотокоси20 мл фірмового масла STIHL (для 2-х тактного двигунів) на 1 літр бензину АІ-95. Така суміш проходить канали карбюратора, змащує деталі циліндро-поршневої групи (ЦПГ), згорає в робочій камері і осідає на стінках глушника із передбачуваними наслідками. Чим обумовлені заявлені виробником гарантійні (1 рік) і експлуатаційні (5 років) терміни.

Виробник гарантує, що бензинова коса буде справно працювати і з маслами інших виробників, але в співвідношенні 1:25 (40 мл на 1 л палива). Однак заощадити тут навряд чи вийде. Ілюзорну вигоду при щоденній роботі (2-3 години) нівелюють цілком реальні витрати на щорічну чистку карбюратора і глушника. Обов'язковий, в цьому випадку, ремонт ЦПГ (до закінчення заявленого терміну експлуатації), і зовсім робить нерентабельним постійне використання неякісних ПММ.

Період обкатки двигуна і редуктора

період обкатування бензинової косиЗв'язані рухливі деталі притираються в обмеженому діапазоні оборотів (від холостого ходу до ½ максимальних). З 15-ти хвилинними перервами через кожні 20-30 хвилин роботи (на охолодження і дозаправку) на це піде 3-4 години.

Не можна починати експлуатацію (в тому числі і після тривалого зберігання) без обкатки. Тому що надмірно швидка зміна температури, якій піддається моторна коса, заважає правильному поліруванню торців поршневих кілець і стінок циліндра; з'являються мікротріщини в литті корпусів. Крім того, шум навантаженого приводу може перекрити і скрегіт сухих шестерень редуктора і завивання заклинюючих підшипників.

Постійне спостереження за інструментом

До запуску користувачем перевіряється:

 • наявність і свобода обертання надійно зафіксованої робочої оснастки;
 • стабільність рукояток управління;
 • балансування ваги інструменту на ременях.

Адже коли бензотример косить, навіть зреагувавши на різке збільшення вібрації рукоятки, складно запобігти зриву головки з волосінню або ножем.

В роботі слід звертати увагу на зміни:

 • кольори вихлопу (неправильне співвідношення компонентів паливної суміші);
 • потужності (проблеми з карбюратором, глушником, оснащенням);
 • вібрації і звуки (оснащення, редуктор, зчеплення).

При будь-якій підозрі на нетипову поведінку обладнання, завжди дешевше відразу ж заглушити двигун.

Прикладне значення чистоти інструменту

Особливість будь-яких бензинових кіс - у виключній вимогливості до чистоти.

Пил з захисного пластика корпусу може потрапити в бак, і забиваючи повітряний фільтр, засмічує вузол управління дросельною заслінкою - можливі проблеми з агрегатом і налаштуванням карбюратора.

Трава, яка прилипла до редуктора, знижує ефективність його теплообміну. Мастило швидше втрачає свої якості - стираються зуби шестерень і шліци приводного валу.

Пісок, який потрапив в корпус тримерної головки, забиває всі пази. Перешкоджаючи вільному ходу підпружиненої котушки. Через що стає неможливою подача волосіні шляхом легкого дотику головкою до землі.

Через усе, що здатне накрутитися між редуктором і головкою (дріт, мотузки, стебла) мотокоса відчуває додаткове навантаження - швидше зношується вал і зчеплення.

Як вигідно відремонтувати мотокосу

ремонт тримера для трави StihlВ гарантійний період - своєчасне самостійне обслуговування (чистка, змащення) і сервісне ТО попереджають появу несподіваних поломок.

Протягом решти терміну експлуатації ремонт і настройка можуть здійснюватися своїми руками - конструкція проста, проблем з запасними частинами для Штилю і Вікінга не існує. Тут важливіша ретельна дефектація.

Так, очевидні неполадки в системі підготовки паливної суміші (діагностуються станом фарфорового накінечника свічки) не обов'язково будуть вказувати на проблему з карбюратором. Явна відмінність кольору і стану центрального електрода робочої свічки від нової, з великою ймовірністю може бути обумовлено тим, що лопнула пластикова прокладка між карбом і двигуном. Саме тому не слід поспішати з самостійним налаштуванням положення гвинтів регулювання якості суміші, на 2-3-річному інструменті.

І навіть обчисливши несправність конкретної деталі, обов'язково треба перевірити стан всіх суміжних елементів. Наприклад, бензокоса, у якій виявлена ​​критичне вироблення шестерень редуктора, повинна бути оглянута на предмет цілісності посадочних граней вала. Обов'язково треба переконатися в працездатності зчеплення. Інакше, замість безвідмовної роботи в сезон, користувач буде змушений постійно займатися ремонтом.

Початкова періодичність в самостійному післягарантійне обслуговуванні зберігається тільки при заміні свічок (100 мотогодин). Фільтруючі елементи повітрозабірника, бензобака і гасящої сітки на вхідному отворі вихлопної системи - змінюються, коли має місце суттєве падіння потужності, нестабільна робота двигуна під навантаженням та на холостому ходу, з'являються проблеми з запуском.

Доглядайте за бензиновим тримерами так, як Ви хочете, щоб він доглядав за Вашою ділянкою.