Як обрати безпечну бензопилу ?

15.01.2019

ланцюгова пила

Зміст

Безпека бензинової пилки

Купуючи бензопилу, звертайте увагу, щоб вона відповідала суворим стандартам безпеки. Варто врахувати також наявність функцій, які знижують ризик отримання травми. Наприклад, ланцюгове гальмо, яке розташовано перед правою рукою, призначене для зупинки ланцюга, якщо він автоматично активований, для захисту від віддачі.

Віддача ( «Kickback»)

віддача бензопилиВіддача - це та ділянка, де напрямна піднімається вгору і назад до користувача з високою швидкістю і є найпоширенішою причиною серйозних травм. Іншими словами, це верхня частина шини (кінець пильної частини), яка при контакті з предметом різко повертає пилу. Це може статися, якщо колода, яку Ви ріжете «затискає» кінчик направляючої панелі, або, якщо кінчик направляючої шини і ланцюга випадково входить в контакт з іншою гілкою, балкою або жорстким об'єктом.

Віддача може статися навіть з найбільш досвідченими операторами бензопили, тому важливо носити належний комплект безпеки. Запам'ятайте, швидкість віддачі набагато перевищує швидкість реакції людини, тому розміщуйте пилу так, щоб вона не могла Вас вразити в разі віддачі. Також категорично забороняється піднімати мотопилу вище рівня плечей.

Захисний одяг

захисний одяг для пилкиВ ЄС всі предмети одягу, які містять захисну тканину для робіт з пилою, мають спеціальний логотип "для бензопили" і дають клас захисту, який може забезпечити Вам одяг. Клас вказує Вам яку максимальну швидкість "зубців" тканина може зупинити.

Захисна каска

каскаЗахисні каски призначені для захисту голови користувача від сили удару стержнем або ланцюгом, коли відбувається віддача, за умови, що ланцюгове гальмо активовано, а ланцюг не обертається. Вони не зможуть зупинити шлях від направляючої шини або ланцюга від різання, якщо він в русі.

Більшість захисних шоломів мають вбудовані захисні пристрої для вух, а також часто прозорі пластикові окуляри або тонкі сітки для захисту очей від літаючих деревних трісок і пилу.

Захисні навушники

захисні навушникиБензопили неймовірно гучні, і тривале використання може призвести до пошкодження слуху. Незалежно від того, чи використовуєте ви бензин, електричну або акумуляторну батарею, завжди надягайте захисні навушники.

Захисні брюки

захисні брюкиЗахисні брюки мають кілька шарів спеціальної тканини, призначеної для уповільнення ланцюга, зачепивши її. Ця тканина не в силах повністю блокувати шлях ланцюга, який обертається, але, сповільнюючи його прогрес, отримана травма буде менш серйозною. Ціни на штани для захисту від мотопили значно різняться.

Рукавички для бензопили

рукавички для захистуЗахисні рукавички мають ліву руку, посилену спеціальною захисною тканиною, яка використовується в брюках для бензопили, а права рука, як правило, менш захищена, оскільки вона знаходиться далі від леза. Вони призначені для захисту рук, але при цьому залишаються досить гнучкими, щоб зручно працювати.

Захисні чоботи

захисні чоботиКупіть пару захисних черевиків, у яких є сталевий носок і хороше зчеплення, щоб запобігти випадковому ковзанню, коли ви використовуєте бензоінструмент.

Функції для безпеки бензопили

Ланцюг пилки

ланцюг для пилкиЛанцюг бензопили виготовлений ​​з пов'язаних частин металу, які утримують ріжучі зуби. Він трохи схожий на ланцюг велосипеда. Велика частина бензопил на ринку комплектується ланцюгом проти віддачі або низької віддачі. Це зменшує ймовірність того, що ланцюг застрягне в деревині при розрізі, в результаті чого інструмент повертається назад до голови і плеча користувача.

Коли ланцюг потребує заміни, зробіть наступне:

 • уважно вивчіть інструкцію для користувача;
 • зверніться до виробника для покупки запасної частини;
 • в якості альтернативи Ви можете купити і підігнати загальний ланцюг бензопили;
 • упевніться, що Ви купуєте ланцюг з правильним кроком різьби, калібром і кількістю передач, оскільки невідповідний - може бути небезпечний!
 • якщо Ви сумніваєтеся, то зверніться за установкою до професіонала.

Зубчасті ріжучі зубці

зубці для пилиЯкщо Ваша бензопила не ріже з легкістю, і Вам потрібно натиснути на неї, або вона відрізає криву лінію, то швидше за все, це пов'язано з тупими зубцями.

Тупа бензопила може бути небезпечною! - регулярно перевіряйте і заточуйте "зуби", або зверніться до професіонала.

Направляюча шина (полотно)

полотно пилиЦе довгаста суцільна металева основа, по якій на високій швидкості по колу рухається ланцюг. Вона має довжину в залежності від розміру деревини, яку потрібно відрізати. Чим довше напрямна, тим товщі діаметр колод, з якими може впоратися бензопила, але тим важче стає нею маневрувати.

Ланцюгове гальмо

ланцюгове гальмоЛанцюгове гальмо також відоме як "передня рукоятка", щоб звести до мінімуму ризик отримання травми від віддачі. Якщо лезо відкинуто вгору і назад до користувача, то ліва рука торкнеться важеля ланцюгового гальма, який активує це гальмо.

Ланцюговий уловлювач

уловлювач для ланцюгаЯкщо бензинова пила оснащена ланцюговим уловлювачем, ви знайдете його на бензоінструменті під направляючою. Він призначений для блокування ланцюга, якщо він зісковзне з направляючої, запобігаючи його обертанню і удару по ногах.

Вимикач і блокування дросельної заслінки

дросельна заслінкаБензопили мають щонайменше два перемикача, які задіюють для обертання ланцюга. Це робиться для запобігання ненавмисного запуску бензопили. Обидва розташовані на задній рукоятці:

 • замок дросельної заслінки зазвичай управляється долонею руки, захоплюючої ручку;
 • тригер дросельної заслінки натискається пальцем вказівного пальця.

Моделі з бензиновим двигуном також мають додатковий перемикач вмикання/вимикання для підвищення захисту від випадкового запуску. Залежно від конструкції і специфікації, Ви також можете знайти праймер, дросель і/або пускову мотузку, які грають роль у запуску.

Перемикач гашетки (спускового гачка) і кнопка блокування

перемикач гашеткиВи знайдете гашетку перемикач і кнопку блокування на електричних ланцюгових пилах. Вони працюють точно так, як і вимикач дросельної заслінки і блокування дросельної заслінки на бензинових інструментах.

Пристрій натягу ланцюгового ланцюга

пристрій натягуПри використанні ланцюг втрачає частину свого натягу і вимагає затягування. Натяг слід перевіряти кожен раз, коли Ви використовуєте інструмент. Якщо ланцюг занадто слабкий, він може відірватися під час роботи, що може призвести до травм. Пристрій натягу ланцюга буде або маховичком, який ви зможете захоплювати і повертати, або гвинтом, який потрібно затягувати за допомогою викрутки.

Віброгасники для бензопили

антивібраційна система ШтільСила від двигуна і напруга від різання викликають вібрації, які можуть бути передані на руки і плечі, що негативно позначається на суглобах з плином часу. Деякі бензинові пили оснащені антивібраційними функціями, щоб зменшити цей негативний ефект. Вони називаються вібропоглинаючими опорами або антивібраційними опорами.

Поради експертів компанії Stihl з техніки безпеки використання бензопили:експерт Штіль

 • Використовуйте захисний одяг. Перед початком роботи вивчіть інструкцію по експлуатації, щоб дізнатися, який захисний одяг Вам необхідний для вашої бензопили.
 • Безпечна робота є головним пріоритетом. Тому на ріжучому інструменті Stihl є ланцюгове гальмо Stihl QuickStop, яке зупиняє пилку за частку секунди.
 • Обслуговуйте свою бензопилу регулярно: щоб користуватися своїм інструментом якомога довше, регулярно видаляйте з нього бруд і пил. Грубий бруд можна легко видалити вологою ганчіркою. Переконайтеся, що на ручках Вашої пилки немає масла і бруду, щоб Ви могли міцно триматися за неї. При необхідності проведіть також очищення охолоджуючих ребер. Перш за все, необхідно очистити канал виходу масла на голівці електроживлення і масляному отворі (1), паз стержня (2) і носок зірочки (3) на направляючому стрижені так, щоб різальний пристрій в повній мірі забезпечувався маслом. Для цього Ви можете використовувати очищувач канавки на манометрі.полотно (шина) пили
 • В жодному разі не працюйте без ланцюгового мастила: ланцюг повинен бути добре змащений, щоб зробити роботу максимально простою. Якщо рівень мастила в баку занадто низький, Ви повинні негайно припинити роботу і поповнити його рівень. При роботі без ланцюгового мастила, ланцюг і направляюча будуть зношуватися. На канавці направляючого стрижня прискорюється «оперення». Також при недостатності мастила ланцюг сильно нагрівається.
 • Бензопила забезпечує максимальну продуктивність, коли ланцюг гострий. Явні ознаки того, що Ваша пила затупилась:
 1. якщо ваш пильний ланцюг більше не тягне себе в деревину;
 2. створює дрібну тирсу замість «чіпсів»;

 3. випускає дим;

 4. бензопила перетворюється в «брязкальце»;

 5. характерні стрибки і зупинки різання.

Ми рекомендуємо, перевіряти пилу у офіційного дилера і при необхідності повторно заточувати.

 • Правильно зберігайте Ваш бензоінструмент: для тривалого зберігання необхідно попередньо ретельно очистити інструмент. Видаліть ланцюг і, спрямовуючу штангу (стрижень), вимкнути функцію захисту ланцюга над направляючою штангою і вставити ланцюгове гальмо. Пилу слід зберігати в прохолодному і сухому місці. При використанні біологічного мастила для ланцюга повністю заповніть масляний бак. Це запобіжить заїданню мастила для ланцюга.
 • Для інструментів на батарейках: виймайте акумулятор з інструменту перед зберіганням. Акумулятор необхідно заряджати на 20% до зберігання - це відповідає одному підсвіченому світлодіоду на батареї.
 • Для бензинових інструментів: паливний бак повинен бути порожнім, а його вміст необхідно утилізувати екологічно безпечним способом. Карбюратор також повинен бути порожній, тобто інструмент повинен працювати поки не закінчиться все паливо.
 • Нехай пила «розрізає», а не натискає: вам не потрібно притискати пилу до дерева, коли ви пиляєте. Ланцюг пилки втягується в деревину.

Тепер Ви знаєте всі тонкощі і нюанси, щоб вибрати безпечну бензопилу і як правильно нею користуватися, щоб максимально себе убезпечити.