Як вибрати садовий обприскувач?

26.03.2019

вибір садового обприскувача

Зміст

Обприскувачі допомагають забезпечити належний догляд за рослинами. Обійтися без них неможливо. Єдиний альтернативний метод, який застосовувався в радянські часи (обприскування віником), не дозволяв якісно виконувати цю роботу. Великі важкі краплі, нерівномірно падаючи на листя, могли травмувати ніжні паростки. А самі бризки з шкідливими для шкіри компонентами потрапляли на садівників.

Ці проблеми вирішили садові обприскувачі. Процес став набагато легшим, а результат - кращим.

Що ж таке садовий обприскувач?

садовий обприскувачСадові рослини після сходів піддаються активній атаці шкідників та інфекцій. Єдиний спосіб боротьби з цим - обприскування спеціальними речовинами. Для забезпечення дбайливої та безпечної обробки угідь призначені різні види садових обприскувачів.

Хоча ці багатофункціональні агрегати допомагають не лише протистояти попелиці та колорадському жуку. Сфера їх застосування значно ширше - зрошення грунту, зволоження повітря, миття автомобілів, садового інструменту і навіть білення стелі.

Основні переваги пристроїв:

 • рівномірний розподіл препаратів;
 • обприскування дрібнодисперсними краплями;
 • точний розрахунок дозування;
 • регулювання кута обприскування;
 • закриті ємності, з яких неможливо випадково пролити розчини;
 • полегшення садових робіт.

Види

види обприскувачівНа ринку представлені різні види обприскувачів. Є можливість вибирати необхідний функціонал, обсяг резервуара, ціну, виробника.

Розглянемо особливості та переваги різних видів обприскувачів, щоб зрозуміти, на що звертати свою увагу для правильного вибору.

Ручні обприскувачі-пульверизатори

ручний обприскувач-пульвизаторНайдоступніші за ціною - пристрої ручного обприскування. У головку розпилювача вбудований змішувальний вузол. Обприскування проводиться шляхом періодичного натискання на важіль.

Ручний пульверизатор продається в комплекті з резервуаром об'ємом 0,3 - 2 л або без нього. Насадка в такому випадку накручується на будь-яку пластикову пляшку. При виборі резервуару в такому випадку потрібно враховувати висоту ємності і довжину шланга пульверизатора.

Спосіб застосування: елементарний. У резервуар додають розведені хімікати (або заливають чисту воду), шланг опускають в рідину і закручують насадку. Можна переходити до обприскування.

Сфера використання: у розпилювача ручного маленька дальність дії, тому він призначений для догляду за кімнатними (балконними) рослинами і обробки компактних клумб. Невеликий обсяг резервуара також зручний тільки на маленьких площах.

Обприскувачі насосного типу (гідравлічні)

обприскувач насосного типу ШтильРучний обприскувач такого типу не комплектується окремим резервуаром. Зовні гідравлічний пристрій схожий на велосипедний насос, тільки він закачує розчини. Сопло обертається, що дозволяє налаштовувати інтенсивність розпилення - від дрібнодисперсних крапель до струменя.

Спосіб застосування: гнучкий шланг занурюється в ємність з рідиною. Обприскувач запускається при нагнітанні тиску, як в класичному ручному насосі.

Сфера використання: ручний обприскувач насосного типу підходить для догляду за квітниками, городиною, садками з невеликою площею.

Помпові (пневматичні) агрегати

Помповий розпилювач ШтильОбприскувач ручний оснащені пневматичним насосом, який нагнітає тиск в тарі з розведеним розчином. Як правило, потужна помпа вбудована в кришку пристрою.

Модельний ряд помпових агрегатів різноманітний. Це - невеликі ручні обприскувачі, плечові, ранцеві пристрою.

Помпові пульверизатори

Маленькі моделі - це резервуар ємністю 0,3-2 л з кришкою і важелем, на який потрібно натискати для розпилення. Зовні вони схожі на класичні пульверизатори.

Спосіб застосування: за допомогою насоса в резервуарі нагнітається тиск, за рахунок чого рідина розповсюджується через розпилювач. Обприскування триває до тих пір, поки в ємності не знизиться тиск. Тоді подача розчину припиняється і потрібно знову підкачувати повітря насосом.

Сфера використання: компактні моделі підходять для обробки рослин в невеликих городах, теплицях і квітниках.

Плечовий пневматичний обприскувач

Резервуар пристрою вміщує до 12 л розчину. В руках переносити таку вагу дуже важко, тому агрегат забезпечений ременями для носіння на плечі. До корпусу приєднаний гнучкий шланг з ручкою і штангою, на якій розміщена розпорошуються форсунка.

Спосіб застосування: за допомогою насоса, розташованого у верхній частині обприскувача, нагнітається тиск в ємності з хімікатами. Важіль (або кнопка) на ручці відкривають форсунку, і починається обприскування. Для тривалих робіт виробники оснащують інструмент кнопками-затворами, які фіксують форсунку в робочому положенні.

Сфера використання: для догляду за територіями площею до 30 соток, не високими деревами, кущами.

Ранцевий помповий обприскувач

Ранцевий обприскувач Stihl SG 20Ранцеві обприскувачі з помпою мають наплічні ремені, які розподіляють навантаження і дозволяють з комфортом працювати. Зазвичай оснащені і поясним ременем для більш зручної фіксації. Обсяг баку в таких моделях - до 20 л, швидкість розпилення - 1,8 л / хв.

Спосіб застосування: закачування повітря в ємність відбувається за рахунок переміщення вгору-вниз ручки, розташованої збоку. Це дозволяє не переривати обприскування, щоб підкачати повітря. Діаграма показує, що попит на моделі з важелем значно вище, що доводить зручність таких обприскувачів. Типи по закачуванню повітря в обприскувач

Сфера використання: ранцевий помповий обприскувач розрахований на догляд за овочевими грядками, квітниками і деревами на площі до 50 соток.

Помпові обприскувачі на коліщатках

Помпові обприскувачі на колесах оснащені пневматичним насосом, ємністю в 20 л, телескопічною штангою. Переміщається по землі аналогічно пилосмоку. Цей варіант підходить для великих володінь, але дозволяє не носити його на спині.

Принцип роботи такий же, як у всій лінійці помпових садових обприскувачів.

За графіком видно, що популярність ранцевих моделей вища, ніж обприскувачів на колесах. Це пояснюється тим, що величезні садово-городні площі є далеко не у всіх, а на невеликих ділянках цілком вистачає обприскувачів за плечима. Розпилювачі по типу траспортування

Акумуляторні модифікації

Акумуляторні обприскувачі випускаються двох типів: ранцеві і колісні. Зручність цих моделей в тому, що тиск в резервуарі нагнітається за допомогою акумуляторної батареї, вбудованої в корпус агрегату. Ємності АКБ вистачає на 3-6 годин автономної роботи. Це вигідно відрізняє подібні моделі від лінійки помпових обприскувачів.

Ще одна перевага - сильніший струмінь досягає верхівок дерев, яскраво виражена дрібна дисперсність якого економить хімікати при інтенсивному "туманному" розпиленні.

Сьогодні популярність обприскувачів на АКБ значно перевищує попит на ручні та помпові моделі. Це наочно демонструє графік. Типи обприскувачів для сада

Спосіб застосування: штанга з форсункою направляється на дерево і за допомогою кнопки проводиться обприскування. Не потрібно ніяких зусиль, щоб витрачати до 20 л рідини за 1 раз (такий максимальний обсяг резервуарів акумуляторних обприскувачів).

Сфера використання: для фермерських угідь, виноградників і садів площею до 1 га.

Бензинові (моторизовані) обприскувачі

Бензиновий обприскувач ШтильОбприскувач бензиновий - найпотужніший садовий пристрій для розпилення хімікатів. Потужність двигуна мотообприскувачів STIHL коливається в межах 1,1-3,9 к.с, а обсяг баку - в межах 1,0-14,0 л. Дальність викиду струменя: вгору - до 13,0 м, горизонтально - до 14,5 м.

Великий діапазон технічних показників дає можливість вибирати бензообприскувач, виходячи з площі ділянки і рослин, за якими належить доглядати. Однак, діаграма демонструє, що перевага вибору знаходиться на стороні більш потужних моделей мотообприскувачів.Потужність бензинових моторних розпилювачів

Моторизовані моделі обприскувачів випускаються двох типів - ранцеві і на колесах.

Особливості застосування: Товста штанга має на кінці розпилювач. Потужним потоком повітря на великій швидкості з неї виштовхується рідина. Форсунка розбиває струмінь на дрібнодисперсні або більш великі краплі.

Сфера використання: сади і виноградники до 5 Га, як повітродувних пристроїв для очисних робіт; деякі бензинові обприскувачі можуть розпорошувати і рідкі, і порошкові препарати.

Які моделі краще: пневматичні або гідравлічні?

Пневматичні і гідравлічні садові обприскувачі - функціональні і популярні моделі серед дачників. Обидва типи пристроїв дозволяють регулювати інтенсивність розпилення, обробляти великі ділянки (при великому резервуарі).

Однак, гідравлічні моделі вважаються найбільш безпечними. Подача рідини в них відбувається завдяки постійній підкачці стисненого повітря під вбудовану колбу насоса. Тиск нагнітається не у всій ємності, а в обмеженому просторі, тому в разі розриву колби, хімікати не просочаться назовні, а залишаться всередині пристрою.

Гідравлічні обприскувачі розраховані на обприскування великих засаджених територій, високих чагарників, дерев, теплиць, сховищ.

Як правильно вибрати обприскувач для саду

Як вибрати розпилювач в садокПри виборі садових обприскувачів потрібно враховувати:

 • площа території;
 • характер насаджень (дерева, овочеві грядки, ягоди, виноградник);
 • матеріал виготовлення корпусу і деталей;
 • надійність ременів;
 • комплектацію;
 • піддатливість ремонту і доступність запасних частин;
 • гарантійний термін;
 • надійність виробу і репутацію бренду.

Перед покупкою необхідно перевірити, наскільки комфортно носити на спині (плечі) агрегат, регулюються ремені, чи доступні кнопки (важіль) управління. Щоб робота приносила радість, а не втому. Також не варто забувати про додаткові можливості апарату. Найбільш популярні додаткові функції, які запитують користувачі відображені в діаграмі нижче. Додаткові функції для обприскувачів

Рейтинг кращих моделей Stihl

Серед садових обприскувачів STIHL найбільшою популярністю користуються моделі:

 1. SG 51 - ранцевий агрегат, який поєднує в собі професійні можливості і демократичну ціну;
 2. SR 200 - компактна модель для не дуже великих територій;
 3. SR 450 - демонструє максимальний радіус дії.

Садові обприскувачі Штиль виготовляються по запатентованим технологіям, мають високий ступінь надійності і можливість додаткової комплектації пристроїв, щоб розширити їх функціонал.

Правила безпечної роботи з розпилювачем

Безпека при роботі с розпилювачемУбезпечити себе при роботі з будь-яким із розпилювачів можна, дотримуючись простих правил:

 • точно дотримуйтесь рекомендованої виробником пропорції при розведенні хімікатів;
 • використовуйте спеціальні захисні засоби: окуляри, респіратор, рукавички, фартух;
 • під час роботи не можна: їсти, пити, палити;
 • після використання помпового обладнання необхідно стравити повітря через спускний клапан;
 • після обприскування вимийте і висушіть резервуар;
 • після обробки ретельно вимийте руки, промийте ніс і прополощіть рот.

В офіційному магазині "Добрий Господар" в Житомирі можна не тільки ознайомитися з лінійкою обприскувачів Штиль, купити якісний агрегат з гарантією, а й скористатися послугами сервісного центру. Боротьба зі шкідниками - це Ваш догляд за врожаєм!