Технології STIHL: перспектива і функціональність

22.01.2019

Stihl технології

Зміст

Компанія Штиль виготовляє бензопили, електропили і садові інструменти на АКБ і ДВЗ c 1930-го року. Розробляє і впроваджує інноваційні технології, які вирізняють продукцію від аналогів конкурентів. Досягаючи балансу ергономічності і функціональності, компанія створює інструмент, яким зручно працювати тривалий час.

Зупинимося на технологіях, які роблять продукцію STIHL провідною серед серійного інструменту для професійного і побутового використання.

Акумуляторні батареї STIHL: небувала міць в легкому корпусі

акумулятор StihlХарактерні риси акумуляторів Штиль:

 • потужність;

 • довгий період служби;

 • стабільність роботи.

Принцип роботи АКБ

Акумулятор - це батарея з набору взаємозалежних елементів, які можна багаторазово заряджати. Під час зарядки в АКБ подається електроенергія, в результаті чого запускається хімічна реакція.

При підключенні акумулятора до інструменту, він розряджається - запускається зворотна хімічна реакція, і енергія вивільняється.

Технології виробництва акумуляторів різні, тому батареї по-різному поводяться в однакових умовах.

Акумуляторна технологія STIHL

Літієво-іонний акумулятор

Літій-іонні акумулятори визнані одними з найефективніших. Елементи мають високу питому потужність. Ключова перевага Li-Ion АКБ - відсутність ефекту пам'яті. Це значно полегшує експлуатацію батарей.

Захисні функції акумулятора STIHL

stihl акумуляториФункції, що дозволяють продовжити термін експлуатації акумуляторів:

 • обмін даними між батареєю і зарядним пристроєм (контроль струму і напруги);

 • датчик температури (подає сигнал при показниках, що перевищують норму);

 • моніторинг напруги деяких елементів (попереджає перевантаження, перезарядку, забезпечує безпеку експлуатації, довговічність).

Акумулятори Штиль мають 4 світлодіода зеленого і червоного кольорів. Зелені демонструють рівень заряду, червоні - проблеми, які виникають в батареї або інструменті.

Знаком "Lithium-Ion-PRO" позначені інструменти з запатентованою акумуляторною технологією. Це батареї з максимальною потужністю для лінійки професійної техніки.

Інші акумулятори

Нікель-кадмієвий акумулятор (NiCd)

Кадмій визнаний екологічно шкідливим елементом, тому Європейський Союз заборонив їх використання з 2006 р На ринку можна зустріти тільки NiCd акумулятори, вироблені до цього часу.

Нікель-металогідридний акумулятор (NiMH)

Перевага нікель-металогідридних АКБ - низька ціна. Основний мінус - ефект пам'яті, який негативно позначається на потужності батареї при неправильному режимі підзарядки.

Переваги літій-іонних АКБ STIHL

 • довгий період служби;

 • відсутність ефекту пам'яті;

 • мінімальний саморозряд;

 • постійна потужність;

 • незначна вага.

Технологія 2-MIX: потужність і екологічність

2-mix StihlТехнологія 2-MIX задає високу потужність двигуна і на 20% знижує витрату палива.

Принцип роботи

Двотактний двигун STIHL 2-MIX має безклапанну щілинну систему продувки, яка формує шар повітря без палива між свіжою сумішшю в картері і відпрацьованим паливом в камері згоряння. Це забезпечує більш високу продуктивність при меншій вазі мотора, скорочує рівень споживання палива і обсяг вихлопних газів. Відповідно, при значних потужних показниках, агрегат відповідає європейським нормативним рамкам по шкідливим викидам (ступінь II).

Переваги двигуна STIHL 2-MIX

 • Потужність.

 • Гарне ріжуче зусилля.

 • Екологічність.

 • Економна витрата палива.

Двигун 4-MIX: міць і легкість

stihl 4-mixЧотиритактний двигун Штиль 4-MIX об'єднав в собі переваги двох- та чотиритактного двигунів. Він наділений великою потужністю і більш високим моментом обертів. У 4-MIX різко скоротився обсяг вихлопних газів, що забезпечує дотримання європейських норм токсичності.

Принцип роботи

Двигун 4-MIX працює на стандартній паливній суміші (1:50), що відрізняє його від інших чотиритактних двигунів. Нова технологія розподілу масло-бензинової суміші через обвідний канал в головці циліндрів ефективно змащує всі необхідні елементи.

Вбудована декомпресійна система, що продовжує процес відкриття клапана, полегшує запуск двигуна 4-MIX.

Система змащування дозволяє виробникові відмовитися від класичних компонентів 4-тактних двигунів (масляний насос, бачок, піддон), що призвело до зниження вартості технічного обслуговування. Немає необхідності регулювати зазори клапана, замінювати масло.

Переваги двигуна 4-MIX

 • просте обслуговування мастильної системи за рахунок використання звичайної паливної суміші.

 • Мала вага.

 • Комфортний рівень шуму.

 • Значна потужність.

Повітряний фільтр STIHL: економічність і простота обслуговування

повітряний фільтр ШтільПовітряні фільтри Штиль з циклонічної системою попереднього очищення різко збільшують інтервали технічного обслуговування і термін служби пристрою. Близько 80% всмоктуваного повітря очищається від частинок пилу перш, ніж потрапити в фільтр, що скорочує навантаження на фільтруючі компоненти.

Переваги повітряного фільтра STIHL

 • Просте технічне обслуговування.

 • Довгий термін служби.

 • Швидкорознімні муфта STIHL.

 • Одним рухом і без інструментів.

Швидкорозн'ємна муфта STIHL: одним рухом і без інструментів

муфта ШтильШвидкороз'ємна муфта призначена для оперативного розбору комбісистеми Штиль на 2 частини. Це дозволяє зручно транспортувати, зберігати або використовувати різні комбінструменти. Зібрати назад садовий інструмент можна без спеціальних інструментів.

Принцип роботи

Муфта розбирається за рахунок ослаблення Т-образного гвинта. Штекер роз'єднується. Підключення компонентів багатофункціональної системи проходить через направляючу, вбудовану в муфту. Вона обертає приводний вал в необхідному напрямку, що забезпечує простоту збірки без додаткового інструменту.

Переваги швидкороз'ємного муфти STIHL

 • Легкий і швидкий монтаж.

 • Багатофункціональність.

 • Економія місця.

Каталізатор: не має потреби в обслуговуванні

каталізатори ШтільКомпанія "Андреас Штіль" перша розробила каталізатор для своїх бензопил, який скорочує обсяг незгорілих компонентів у вихлопних газах. Це скоротило на 80 відсотків викид вуглеводню. Каталізатор STIHL не потребує технічного обслуговування. Про наявність пристрою в бензоінструменті говорить маркування "D" в назві моделі.

Принцип роботи

Каталізатор ініціює процес допалювання відпрацьованого палива в глушнику перед його викидом в атмосферу. Хімічна реакція відбувається завдяки покриттю, який містить благородні метали.

При допалюванні утворюються екстремально високі температури (до 10000 С), що не впливає на температурний режим двигуна і потужність інструменту. Корпус глушника має подвійні стінки, що захищають мотор від перегріву. Процес охолодження реалізується за рахунок підмішування холодного повітря.

Переваги каталізатора STIHL

 • Турбота про екологію.

 • Відповідність інструменту нормативам ЄС за обсягом токсичних відходів.

 • Інтелектуальний двигун.

 • Високий інтелект в серійної доступності.

Компанія STIHL перша в світі оснастила інтелектуальним двигуном бензопилу. Електронна система регулює паливну суміш для повноцінного навантаження і оптимальної частоти обертання інструменту. Таким чином досягається баланс потужності та екологічності, який збільшує комфорт оператора при експлуатації бензопили. Про наявність інтелекту в двигуні говорить маркування "I" в назві моделі.

Інтелектуальний двигун: високий інтелект в серійній доступності

інтелектуальний двигун від StihlКомпанія STIHL перша в світі оснастила інтелектуальним двигуном бензопилу. Електронна система регулює паливну суміш для повноцінного навантаження і оптимальної частоти обертання інструменту. Таким чином досягається баланс потужності та екологічності, Який збільшує комфорт оператора при експлуатації бензопили. В наявності інтелекту в двигуні говорить маркування "I" в назві моделі.

Принцип роботи

Процес регулювання починається в перші 5 секунд повного рівномірного навантаження, при цьому миттєво спрацьовує електромагнітний клапан. Таким чином, змінюється частота обертання, яку контролює вбудована електроніка. Аналізуючи підсумки вимірювань, система підтримує повітряно-паливну суміш на необхідному рівні.

Точне регулювання подачі паливної суміші забезпечується електромагнітним клапаном, який, завдяки мікропроцесору, відкривається / закривається зі швидкістю 30 раз / сек.

принцип роботи Додаткова пара клем на маховику подає напругу до мікропроцесора та клапану.

Двигуном управляє інтелектуальна система навіть, якщо відбувається неконтрольоване збіднення робочої суміші при повному навантаженні. Коли показник оборотів мотора переходить за 14 тисяч в хвилину, суміш все одно збагачується. Це дозволяє знижувати кількість оборотів до допустимої межі. Так STIHL реалізує підтримку стабільного максимального числа оборотів.

Переваги інтелектуального двигуна Штиль

 • Висока потужність ДВС.

 • Стабільна максимальна частота обертання.

 • Автоматична настройка карбюратора.

 • Меншу витрату палива.

 • Мінімальна кількість викидів в атмосферу.

Пусковий пристрій ErgoStart: зручність з перших секунд

пусковий старт ErgoStartЗапатентована інноваційна технологія Штиль ErgoStart - це легкий запуск бензоинструмента без зайвих складнощів.

Принцип роботи

Між котушкою троса і колінчастим валом розміщена пружина з двома поводками, яка натягується при плавному витягуванні троса. Цим запобігають підвищенню навантаження, яке виникає при ривках. Пружина передає колінчастого валу енергію, конвертує її в рух, ніж забезпечує правильний безпечний запуск двигуна. Оператору потрібно всього лише потягнути за тросик без різких ривків і великих зусиль.

Бензоінструменти Штиль з пускової системою ErgoStart мають маркування "E" в назві.

Переваги

 • Мінімальні зусилля оператора при запуску - ніяких ривків.

 • На рукоятці пуску не відчуваються навантаження.

 • Зниження швидкості запуску.

 • Безпека при включенні двигуна.

Система декомпресії: швидкий запуск ДВЗ 4-MIX

система декомпресіїКомпанія Штиль обладнала двигун 4-MIX вбудованою системою декомпресії. Вона збільшує період відкриття клапана при пуску двигуна. Це забезпечує чотиритактні двигуни комфортним і швидким запуском.

Переваги системи декомпресії

 • Скорочує витрату палива.

 • Мінімізує кількість необхідних подкачек.

 • Легкий запуск потужного двигуна.

Клапан зниження тиску Штиль: запуск ще простіше

клапан зниження тискуКлапан забезпечує вихід частки стислій суміші з циліндра в момент запуску двигуна. Це сильно скорочує тягове зусилля на пусковому тросі. З оператора інструменту знімається навантаження, що підвищує комфорт при роботі з пристроями STIHL.

клапанКлапан зниження тиску потрібно відкрити користувачеві, а закриється він автоматично при першому запалюванні.клапан декомпресії

Ручний паливний насос: всього одна кнопка для комфорту

ручний насосТехнологія застосовується в ланцюгових бензопилах і іншому устаткуванні з паливним насосом Штиль. Ручний паливний насос спрощує процес запуску інструменту, скорочуючи кількість спроб для запуску двигуна.

Принцип роботи паливного насоса Штиль

Зробити це можна, підкачав паливо до його появи в прозорій колбі насоса. Під час запуску з'являється оптимальну кількість палива для повітряно-паливної суміші, тому для запуску стає достатнім набагато менша кількість ходів запуску.

Ланцюгове гальмо QuickStop Super: абсолютна безпека оператора

гальма бензопилиSTIHL - єдиний серед виробників, що поставив безпеку користувача в центр своїх технологій. Додаткова система зупинки ланцюга QuickStop Super дає можливість активувати задній ланцюгове гальмо, опустивши задню рукоятку пилки.

Крім того, в пилах Штиль є переднє гальмо QuickStop, який спрацьовує при інтенсивному натисканні на передню захист і при надмірній віддачі бензопили.

При будь-якому способі активації гальма ланцюг зупиняється за долю секунди. Про наявність в інструменті функції QuickStop говорить маркування "Q" в назві.

Переваги системи QuickStop Super

 • Працює в будь-якому положенні без участі додаткових компонентів (важелів, кнопок, ручок).

 • Підвищує безпеку користувача.

 • Скорочує фазу інерції.

 • Зручна і не представляє небезпеки для робіт з обов'язковими регулярними зупинками.

Пристрій швидкого натягу ланцюга: без додаткових інструментів

пристрій швидкого натягу ланцюгаУстановче коліщатко дозволяє оперативно натягувати пилячий ланцюг, не використовуючи для цього додаткові інструменти. Досить послабити з'єднання кришки зірочки ланцюга, натягнути ланцюг і повернути кришку на місце. При її закручуванні шина фіксується.

Про наявність на ланцюговій пилці системи швидкого натягу можна зрозуміти з маркування "В" в назві.

Переваги пристрою

 • Простота у використанні.

 • Не вимагає інструменту.

 • Елементарне техобслуговування.

Кришка паливного бака, що відкривається без інструменту: легко відкрити, легко залити

кришка бакуЗручні кришки для баків STIHL із запатентованим механізмом просто відкрити і закрити, не використовуючи додаткових інструментів. Кришка має широкий отвір для зручного поповнення техніки робочими рідинами.закручування кришки баку

Відкрити

Щоб відкрити бак, досить деактивувати фіксатор кришки, повернути кришку ліворуч до упору і зняти її.

Наповнити

При заливанні в бак робочих сумішей легко контролювати рівень наповнюваності через прозорі стінки.

Закрити

Закривається в зворотній послідовності - закрутити до упору, опустити ручку. Це зводить до мінімуму можливість самовільного відкриття кришки при запущеному двигуні.

Система обігріву карбюратора: для роботи в будь-які морози

система обогрівуSTIHL дає можливість експлуатувати інструмент при екстремальному морозі. Термочутливість включення системи обігріву попереджає замерзання карбюратора. Про вбудований захист пристрою при морозі говорить маркування "V" в назві інструмента.

У систему обігріву входить термовиключатель, який активує нагрівальний елемент, як тільки карбюратор охолоджується до 10 градусів за Цельсієм. Це гарантує безперервну роботу мотора при будь-якій погоді.робота системи обогріву

Електрична система обігріву рукоятки: комфорт для рук і безпеку оператора

обогрів рукояткиПри роботі в снігову погоду, рукоятка бензоинструмента покривається шаром снігу і перетворюється в обледеніла кірку. Вона може служити джерелом небезпеки.

Електросистема обігріву руків'я не дає їм промерзати і забезпечує надійне захоплення інструменту в руці. Оснащені системою бензопили STIHL мають маркування "W" в назві.обігрівання рукоятки

Переваги обігріву

 • Система не зношується.

 • Не має потреби в обслуговуванні.

 • Забезпечує безпеку користувача.

Компанія STIHL розробила і запатентувала безліч технологій, які дають комфорт, безпеку при роботі, підвищують продуктивність обладнання. Вся сила - в розвитку!